Lagoon Village

Srebrne Wybrzeże

Mniej więcej w połowie drogi między Lizboną a Porto rozciąga się malowniczy region Srebrnego Wybrzeża (Costa Prata), nazywany także ukrytym klejnotem Portugalii. 

Słynie z produkcji wybornych win, ogromnego bogactwa historycznego i kulturowego, malowniczych białych klifów i niezwykle korzystnych warunków dla windsurferów, którzy ściągają tu z całego świata. Tutejsze nieruchomości usytuowane są na obszarze większych kompleksów hotelowych, w bezpośrednim sąsiedztwie rozciągających się nad brzegiem oceanu spektakularnych pól golfowych. Dzięki temu zarówno właściciele nieruchomości, jak i ich goście, zyskują dostęp do wszystkich udogodnień i atrakcji, które oferuje obiekt, takich jak spa, baseny, restauracje i kawiarnie, opieka i animacje dla najmłodszych czy możliwość korzystania z pola golfowego.

Costaprata1

Srebrne Wybrzeże to idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, kontakt z naturą i wypoczynek w duchu slow. Ciągnące się przez kilkadziesiąt kilometrów plaże z jasnym piaskiem i dramatycznymi klifami, nawet w sezonie pozostają puste, gwarantując gościom głęboki relaks w objęciach kojącej bryzy. Niezliczone knajpki i restauracje serwują lokalne specjały, które zachwycą najwybredniejsze podniebienia. Propozycje dla aktywnych? Miłośnicy natury z pewnością docenią pobliskie malownicze wyspy, niepowtarzalny urok Laguny Óbidos, piękno sosnowych lasów i… wszechobecny zapach ziół unoszący się w rozgrzanym słońcem powietrzu. Ci, którzy cenią obcowanie z tradycją i wielowiekową kulturą, pokochają pobliskie średniowieczne miasteczko Óbidos, nad którym góruje potężny XII-wieczny zamek. Miasteczko – w całości wpisane na listę UNESCO – gości w swych barwnych murach Festiwal Średniowieczny (w lipcu) i wiosenny Festiwal Czekolady. Punkt obowiązkowy: lokalny likier wiśniowy Ginja de Óbidos koniecznie wypity z czekoladowego kieliszka, który następnie należy skonsumować, aby podkreślić smak tutejszej wiśni! A gdy tradycji stanie się zadość, odwiedzamy tętniące życiem historyczne miasto Caldas da Rainha. Tu młodość i miejski vibe niemal organicznie splatają się z zabytkową tkanką miasta. Bogato zdobione kamienice, imponujące parki z egzotyczną roślinnością, targ z owocami i warzywami, które już od samego patrzenia i wąchania przyprawiają o zawrót głowy, modne restauracje, eleganckie cukiernie, z których witryn kusząco spoglądają na nas pastéis de nata, gwar i atmosfera południowej radości życia… Czego chcieć więcej?

Lagoon Village

Osadzona na brzegu pięknej Laguny Óbidos, niedaleko kilku z  najpiękniejszych i dzikich plaż na Srebrnym Wybrzeżu, takich jak Rei Cortiço, Bom Sucesso, Baleal i Peniche.

Bardzo blisko 4 z najlepszych pól golfowych w Portugalii zlokalizowanych w luksusowych ośrodkach Royal Óbidos Spa & Golf Resort, West Cliffs Ocean and Golf Resort, Bom Sucesso Golf Resort i Praia d’El Rey Golf & Beach Resort, te wille są bardzo atrakcyjnym miejscem.

Słynne miasteczko Óbidos i miasta Caldas da Rainha oraz Peniche z całym ich historycznym, kulturowym i artystycznym bogactwem, oferują wszystkie usługi, których potrzebujemy w życiu codziennym i leżą w odległości 15 minut samochodem. Lizbona, ze swoim bogactwem propozycji i lotniskiem jest niecałą godzinę stąd.

 

Wille

Współczesna i innowacyjna architektura z szacunkiem dla natury i w pełnej harmonii z otaczającym środowiskiem.