Vilamoura

Luksusowy kurort położony w regionie Algarve.

Algarve

Algarve – najbardziej znany w Polsce region turystyczny Portugalii i jednocześnie jedno z najbardziej nasłonecznionych miejsc Europy. Ta południowa część atlantyckiego wybrzeża ciągnie się przez ponad 200 kilometrów!

Znajdziemy tu niezwykłe złociste formacje skalne z licznymi jaskiniami i kameralne piaszczyste plaże, nad którymi górują malownicze klify, turkusowe morze i doskonała kuchnia.  Od pozostałej, północnej części Portugalii, Algarve oddzielone jest górami, co jeszcze podkreśla odrębność tego regionu, na którego kulturę i architekturę przez stulecia wpływ mieli muzułmańscy Maurowie. Algarve to także niewielkie, malownicze miasteczka z wąskimi, brukowanymi uliczkami, pełne zabytków, kafejek oraz sklepików i straganów z pamiątkami. Region słynie z pól golfowych dostępnych dla amatorów tego sportu przez cały rok. To idealne miejsce dla tych, którzy kochają połączenie dzikiej nadmorskiej przyrody z klimatem zabytkowych, południowych miejscowości.

Algarve1

Vilamoura

Vilamoura to luksusowy kurort położony w regionie Algarve. Znakiem rozpoznawczym tego popularnego miejsca jest okazała (największa w Portugalii!) marina, w której cumują najdroższe jachty świata.
W Vilamoura znajdziemy dziesiątki hoteli, kluby nocne, nagradzane restauracje, liczne atrakcje turystyczne i oczywiście szerokie, wspaniałe plaże: Vilamoura, Quartiera i – nieco dalej – Falesia, przez swój charakterystyczny kolor nazywaną także Praia dos Tomates. W samej Vilamoura znajduje się aż pięć pól golfowych, zatem amatorzy tego szlachetnego sportu z pewnością nie będą narzekać na brak zajęć. Wspominając o okolicznych atrakcjach nie wolno zapomnieć o Quarteira i Albufeirze. Ta pierwsza oszałamia pełnym wszelkiego dobra targiem cygańskim, na którym można nabyć niespotykane nigdzie indziej przykłady rękodzieła, a także spróbować lokalnej kuchni. Tu także działa park wodny Aquashow. Albufeira z kolei kojarzona jest przede wszystkim z przepięknymi plażami i lokalnym deptakiem z dziesiątkami ławek ozdobionych malowniczymi azulejos. Vilamoura to z pewnością idealny wybór dla osób ceniących miejski szyk i turystyczne atrakcje z bliskością turkusowego morza i pięknych plaż.

Wille

Apartamenty

Domy szeregowe

Gotów na spełnianie marzeń?