Portugalia

Bezkresne morze, wspaniałe piaszczyste plaże, szumiące palmy, bujna zieleń.

Dlaczego Portugalia?

W życiu osoby, która swoją pracowitością, pomysłowością, przedsiębiorczością i codziennym zaangażowaniem osiągnęła satysfakcję ze swojego życia zawodowego i gratyfikację w postaci godnego poziomu życia przychodzi moment kiedy pojawia się refleksja: nadszedł wreszcie czas na prawdziwą nagrodę dla mnie i dla moich bliskich, na „odcinanie kuponów” od dokonanych inwestycji – nie tylko tych materialnych. Zakup nieruchomości w pięknym, ciepłym i przyjaznym miejscu jest właśnie taką bardzo satysfakcjonującą nagrodą.

Styl Życia

Bezkresne morze, wspaniałe piaszczyste plaże, szumiące palmy, bujna zieleń, wypielęgnowane pola golfowe i najlepsze w Europie bazy do uprawy sportów wodnych, najlepsze w Europie mariny dla żeglarzy – to wszystko daje Portugalia. Do tego oczywiście średniowieczne miasta i słynne sanktuaria będące celem pielgrzymek z całego świata. Nie sposób nie wspomnieć o uroczych winnicach i największych na świecie plantacjach korka bo Portugalia to przecież kraj wina. Śniadania na tarasie, leżakowanie przy basenie [ prywatnym lub współdzielonym, których jest kilkadziesiąt i zawsze są niemal puste ]. Wieczorem grill na tarasie [ Portugalczycy grillują wszędzie: w ogrodach, na tarasach, balkonach i w parkach ]. Czy taki styl życia może nęcić? Chyba tak…

Inwestycja

Zakup nieruchomości w Portugalii to bardzo dobra inwestycja. W czasach niskich stóp procentowych i niepewności na rynkach kapitałowych inwestycje w nieruchomości dają niemal pewną perspektywę [ szczególnie w średnim i dłuższym okresie czasu ] atrakcyjnego zwrotu opartego na własności najbardziej namacalnego, realnego, chciałoby się powiedzieć: prawdziwego, składnika portfela inwestycyjnego. Portugalia jest szczególnie atrakcyjnym rynkiem – ciągle nie aż tak rozwinięta jak niektóre inne kraje Europy Zachodniej dzięki czemu perspektywy wzrostu są bardzo optymistyczne. Poza samą rosnącą wartością nieruchomości, ci którzy się na to zdecydują, mogą liczyć na przyzwoity dochód z wynajmu swojego apartamentu lub domu – typowy roczny zwrot z wynajmu to kilka procent ceny zakupu nieruchomości.

Bezpieczeństwo

Żyjemy w niepewnych czasach. Po raz pierwszy od co najmniej dwóch pokoleń za naszymi granicami toczy się prawdziwa wojna, która stwarza bardzo poważne wyzwania i zagrożenia również dla naszego kraju. Odczuwamy to na co dzień. Także wewnętrzna sytuacja gospodarcza i polityczna w samej Polsce nie jest do końca stabilna, a klimat dla działalności biznesowej i szerzej dla przedsiębiorczości Polaków może się pogorszyć. Portugalia jest bardzo daleko od tego wszystkiego – na kontynencie europejskim najdalej jak się da… Portugalia jest jednym z najbardziej stabilnych państw na świecie. Nie posiada żadnych wrogów zewnętrznych, jest pewnym członkiem Unii Europejskiej. Zagraniczni inwestorzy, szczególnie ci inwestujący w nieruchomości, są bardzo mile widziani. Kraj do takich inwestycji jest przyzwyczajony i przygotowany.

Historia i Kultura

Portugalia to nie jest po prostu jakiś „ciepły kraj”. Historia Portugalii sięga czasów rzymskich czego dowodzą liczne zabytki z tego okresu no i oczywiście romański język. W średniowieczu. przez całe stulecia większość kraju była pod panowaniem muzułmańskich Maurów z północnej Afryki. Po nich Portugalia odziedziczyła nie tylko zamki, pałace i akwedukty. Mieli także wielki wpływ na późniejsze unikalne style architektoniczne kraju na czele z gotykiem manuelińskim. Do dziś ich wpływy słychać w portugalskiej muzyce. Portugalczycy to naród żeglarzy [ „Os navegadores” ]. Przez wieki patrzyli na bezkresny ocean i zastanawiali się: „A co jest dalej?” I sprawdzili… Portugalczycy to stosunkowo nieliczny naród, ale żaden inny nie dokonał tylu odkryć geograficznych ilu oni. Za odkryciami poszły kolonie. Dziś społeczeństwo portugalskie z powodzeniem integruje obywateli dawnych terytoriów: z Brazylii, Angoli, Mozambiku, Wysp Zielonego Przylądka i innych. Dodają oni mnóstwo kolorytu kulturze miejscowej. Bardzo duży wpływ na życie współczesnej Portugalii mają także Portugalczycy, którzy powrócili z dawnych kolonii po uzyskaniu przez nie niepodległości. Są oni na ogół ponadprzeciętnie przedsiębiorczy i mają duży aktywizujący wpływ na życie gospodarcze kraju.

Lizbona

Stolica Portugalii to miasto nieporównywalne z jakimkolwiek innym w Europie, po prostu jedyne w swoim rodzaju. Średniowieczne dziedzictwo łączy się z nowoczesnością. To jedno z tych miast, które najlepiej zwiedzać bez żadnego planu. Oczywiście są „miejsca obowiązkowe”, które trzeba zobaczyć, ale żeby poczuć absolutnie unikalny charakter tego miasta trzeba się po prostu po nim „poszwendać”… Po jednym, a najdalej po kilku takich pobytach każdy zakocha się w Lizbonie. Dowodem tego jest całkiem duża grupa polskich celebrytów, którzy ciągle powracają do Lizbony albo nawet kupili tam klimatyczne mieszkania. Myliłby się jednak ktoś kto by się spodziewał po Lizbonie jakiegoś stereotypowego uroczego „latynoskiego bałaganu”. To miasto nowoczesne, europejskie, dumne ze swojej przeszłości, a jednocześnie świadome swoich aspiracji na przyszłość.

Klimat

Portugalia to kraj oceaniczny. Choć są w tym kraju regiony o suchym klimacie kontynentalnym to miejsca, które są przedmiotem zainteresowania inwestorów nieruchomościowych są praktycznie zawsze w pobliżu morza. To oznacza ciepłe lata [ ciepło, ale nie tak upalnie by sprawiało to dyskomfort ] i łagodne zimy [ jest niby styczeń, a jest bardzo przyjemnie ]. To odróżnia Portugalię od innych krajów południa naszego kontynentu gdzie latem często bywają temperatury dosłownie nie do wytrzymania dla osób z północy Europy. Portugalia jest jednym z najbardziej nasłonecznionych krajów w Europie. Typowy dzień letni to 9-10 godzin słońca a zimą 6-7. Temperatury na terenach nadmorskich nawet latem rzadko przekraczają 32°C. Najbardziej deszczowym miesiącem roku jest listopad. Właściwie w każdym regionie Portugalii noce są dosyć chłodne – nawet latem 16-17 stopni. Jeśli jesteśmy właśnie po upalnym dniu na plaży, to o niczym innym nie marzymy…

Komunikacja

Patrząc na mapę Europy Portugalia wydaje się dalekim krajem. Ale lot z Polski trwa tylko ok. czterech godzin i trudno sobie wyobrazić gdzie szybciej można się dostać do kraju, który oferuje to co Portugalia. Dzięki dużemu zainteresowaniu polskich turystów Portugalią mamy dziś do wyboru wiele opcji przelotów. W odróżnieniu od innych destynacji wakacyjnych popularnych wśród Polaków dokąd polecieć można praktycznie tylko turystycznym lotem czarterowym, do Portugalii polecimy zarówno liniami klasycznymi [ LOT i TAP ], tzw. tanimi liniami [ Ryanair, WizzAir, Easyjet ] jak i oczywiście czarterami. Bardzo łatwo dostać się do Portugalii z polskich lotnisk regionalnych. Lecimy wtedy z przesiadką na czołowych lotniskach europejskich [ Frankfurt, Monachium, Amsterdam, Paryż, Zurych czy lotniska londyńskie ]. Co bardzo ważne dla osoby, która nie jest turystą, ale ma swój drugi dom w Portugalii, to to, że loty do tego kraju z Polski są łatwo dostępne nie tylko latem ale dosłownie przez cały rok. Bardzo łatwo dostać się do Lizbony np. w lutym czego nie można powiedzieć o wielu innych tzw. „ciepłych krajach”. Portugalię oplata sieć nowoczesnych autostrad pozwalających szybko przemieszczać się po tym całkiem dużym kraju. Coś co zauważają wszyscy nowi przybysze to to, że na portugalskich autostradach jest bardzo mało dużych ciężarówek – tzw. TIR’ów. Wynika to z tego, że Portugalia nie jest krajem tranzytowym – Jest tylko ruch lokalny. Po prostu dalej w Europie już się nie da nigdzie pojechać…

Nasze wyjątkowe obiekty

    No results for those listing parameters.

    Try different settings or refreshing/changing existing ones.

Gotów na spełnianie marzeń?